Dzień Radości Wakacyjnej '2012

 Po raz trzynasty w Kiełczewie, w dniu 4 lipca odbył się Dzień Radości Wakacyjnej, czyli dzień pełen dobrej i beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu, zorganizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy i parafii.

 

Organizatorami festynu byli jak co roku: Wójt Gminy Małkinia Górna Marek Kubaszewski, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Świętej w Prostyni Ksiądz Kanonik Krzysztof Maksimiuk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie Andrzej Koroś. We wszystkim pomagali rodzice oraz mieszkańcy Kiełczewa i Morzyczyna.
Festyn odbył się przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie, a jej oficjalnego otwarcia, punktualnie o godzinie 11.00. dokonał Dyrektor Szkoły witając wszystkich uczestników i gości przybyłych na tą wyjątkową wakacyjną imprezę.

Cała zabawa rozpoczęła się jednak kilka godzin wcześniej, kiedy to rozegrano spławikowe zawody sportowe o Nagrodę Prezesa Koła Wędkarskiego PZW nr 65 w Małkini Górnej.

Klasyfikacja medalowa zawodów wędkarskich.
Dzieci młodsze:
I m Zamolski Kacper
II m Wasienko  Bartosz
III m Wiechowski Szymon
Dzieci starsze:
I m Dominika Wujek
II m Dawid Wujek
III m Szymański Adam


Nagrody dla wszystkich uczestników tych zmagań, w postaci sprzętu wędkarskiego ufundował i wspólnie z Dyrektorem Szkoły i pp Aldoną Borową i Anetą Mystkowską – współorganizatorkami zawodów, wręczył Prezes Koła pan Bogdan Ojdana.
Jednocześnie informujemy, iż z inicjatywy Pana Prezesa, dnia 15 lipca zostaną zorganizowane kolejne zawody wędkarskie. Serdecznie zapraszamy.

Przez cały czas trwania festynu w tle rozbrzmiewała muzyka, która jeszcze bardziej umilała czas i zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy na powietrzu.
W programie przewidziano wiele konkursów, które dodatkowo uatrakcyjniły zabawę, a całą imprezę poprowadził tradycyjnie już p. Marek Makuch. Niewątpliwie super atrakcją dla najmłodszych było wesołe miasteczko, z którego dzieci bardzo chętnie  korzystały. Atrakcji i zabaw nie było końca tym bardziej, że w Dniu Radości Wakacyjnej, wszystko to jest za darmo. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Pani Ania dotknięciem pędzelka przeistaczała dzieci w różne postacie z bajek.

Jak co roku podczas festynu, rodzice i mieszkańcy Kiełczewa i Morzyczyna zadbali o to, by można było posilić się wieloma pysznymi potrawami. Była wojskowa grochówka, bigos myśliwski, ciasto, jagodzianki, pulpeciki, napoje oraz lody, które ufundował Pan Wójt.

O godz. 18 wystąpiła gwiazda wieczoru ARKADIO, który wcześniej przeprowadził trzygodzinne warsztaty muzyczne dla piętnastoosobowej grupy dzieci i młodzieży. To właśnie oni rozpoczęli koncert prezentując efekty swojej pracy. W rytmie muzyki hip-hop zaśpiewali pieśń kościelną „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana”.


Po zakończeni koncertu  na scenie pojawił się zespół OMEGA, który poprowadził dalszą część imprezy.

Apel Jasnogórski poprowadził ks. prefekt Paweł Błaszczyk. W tle pieśni "Barka" oraz "Zapada zmrok" wysłuchano fragmentu z Pisma Świętego oraz odmówiono cząstkę różańca. Po Apelu Jasnogórskim p. Dyrektor, w imieniu organizatorów i uczestników imprezy serdecznie podziękował ks.  kanonikowi Krzysztofowi Maksimiukowi za inicjatywę, „otwarte serce” oraz osobiste zaangażowanie w organizację tego jakże pięknego przedsięwzięcia jakim stał się Dzień Radości Wakacyjnej oraz za wsparcie duchowe i materialne. Symbolem podziękowania Księdzu Proboszczowi był tort z napisem „13 lat DRW. Dziękujemy”.
 
Na zakończenie odbyła się zabawa plenerowa przy muzyce zespołu OMEGA. Świetna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.


Basia Wojciechowska

    SPONSORZY DNIA RADOŚCI WAKACYJNEJ 2012
            oraz instytucje i osoby wspierające

Parafia Prostyń, Urząd Gminy Małkinia Górna, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, Piekarnia Bielany-Dorota i Andrzej Bielińscy, Bogdan Ojdana- Prezes KW nr 62 Małkinia Górna, Zakład fotograficzny Krzysztof Kopania, Mirosław Helcbergiel "UNIQA", Maliszewski Jerzy, Produkcja lodów Sterdyń, ZGKiM Małkinia Górna, Niegowski Zdzisław „ Binduga” , Zespół Muzyczny „OMEGA” , Gago Adam i Katarzyna, Anna Bialik-Szuladzińska, Flak Piotr i Renata Prostyń, Dębkowska Dorota i Michał, Catering p. Sarnowski, Rytel Marian, Kowalski Mirosław, Wiechowscy Lila i Michał, Wiechowscy Stanisław i Krystyna , Jackowscy Anna i Sławomir Jackowski Robert , Flak Maryla i Michał Prostyń, Kędzierscy Iwona i Andrzej , Strąk Marianna i Zbigniew, Kijak-Czarnecka Joanna , Decyk Agnieszka i Robert, Gulscy Monika i Marcin , Mróz Teresa, Strągowscy, Janina i Mirosław, Kucharek Joanna, Dawidowska Renata, Syta Jolanta, Chaberska Ewa, Pietrak Andrzej, Mazurek Grzegorz i Barbara, Mianowicz Marzena, Marta Imińska, Decyk Danuta, Puchalska Krystyna, Ogrzewała Zofia, Kłusek Alina.W imieniu własnym oraz współorganizatorów XIII edycji Dnia Radości Wakacyjnej, wszystkim osobom, instytucjom i firmom wspierającym naszą inicjatywę, składam serdeczne podziękowania. Dziękujemy za życzliwość, wyrozumiałość i wsparcie.
Życzymy słonecznych, radosnych, a nade wszystko bezpiecznych wakacji.

Z wyrazami szacunku oraz wdzięczności
Andrzej Koroś
Dyrektor Szkoły

FOT0RELACJA

 

FILM

Jeśli nie otwiera się okno z filmem, kliknij w link: http://www.youtube.com/watch?v=gEhOw9-kDew&feature=plcp