"Młodzież zapobiega pożarom". Kolejny sukces naszych uczniów

W piątek, 16 marca odbyły się eliminacje powiatowe do Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”. To już trzydziesta piąta edycja konkursu.


Tradycyjnie, eliminacje powiatowe odbyły się w Zespole Szkół nr 2, czyli ostrowskim "Ekonomiku”. W sali gimnastycznej zgromadziło się siedemdziesiąt uczestników turnieju – uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych w eliminacjach gminnych i środowiskowych.
Pytania konkursowe dotyczyły przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania podczas pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
W ktegorii szkół podstawowych III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Szymon Dąbrowski. Również bardzo dobrze spisała się druga nasza uczestniczka turnieju - Weronika Ziółkowska, której do miejsca na podium zabrakło zaledwie jednego punktu.
Serdecznie gratulujemy.